engtara

Ktoré esenciálne oleje sú najlepšie prírodné afrodiziakum?Predstavujeme 5 - esenciálnych olejov najlepšie stimulujúcich vášeň a sexualitu. 
Esenciálne oleje, inak známe aj pod názvom éterické oleje alebo silice pochádzajú z rastlín, kde sa nachádzajú len v malých množstvách. Preto sú vzácnejšie a drahšie ako normálne kuchynské oleje, od ktorých sa odlišujú tým, že na vzduchu úplne vyprchajú. Tým sa dostávajú príjemnou vôňou cez náš čuch do časti mozgu, ktorá sa pohráva s našimi emóciami. Vďaka tomu pri ich použití pociťujeme radosť, úľavu alebo sexuálnu túžbu.
Špecificky spomeniem vône olejov jazmínu, patchouli, santalového dreva, ruže a ylang-ylangu pre ich liečivé a „láskavé“ účinky k nášmu telu. Tak ktoré esenciálne oleje sú najlepšie prírodné afrodiziakum? 


Archív článkovPrebudenie zmyselnosti medzi partnermi

Moja osobná skúsenosť

Môj príbeh, alebo ako som vnímala svoju prvú tantra masáž

Tantra masáž v časopise Profit

Shiva a Shakti

Čo je kundalíny?

Ktoré esenciálne oleje sú najlepšie prírodné afrodiziakum?

Ženský menštruačný cyklus – poznajte sami seba

JAZMÍNJazmín je veľmi slávna kvetina. Má silnú sladkú, príjemnú a romantickú vôňu, ktorá je veľmi časté obsiahnutá v kvetoch, ktoré kvitnú len v noci. Esenciálny olej z jazmínu má nielen antidepresívne, antiseptické účinky, pomáha ženám kontrolovať zmeny nálady pri menštruácii ale má aj jedinečné afrodiziakálné vlastnosti. Tento olej umožňuje ľuďom naladiť sa pre lásku , a tiež zvyšuje libido a pocity sexuálnej túžby. Tiež pomáha odstrániť problémy, ako je predčasná ejakulácia, frigidita, impotencia, a rôzne iné sexuálne poruchy. Vzhľadom k tejto vlastnosti vône jazmínovej silice spomeniem aj historicky zaužívanú tradíciu. Vôňa jazmínových kvetov sa používa počas prvej noci, a to najmä v indickom subkontinente. V praxi zdobia nielen nevestu ale i izbu s týmito kvetmi a celú miestnosť vyvoňajú esenciálnym olejom z jazmínu.PATCHOULIZdraviu prospešné a všestranné účinky má aj výťažok z ázijského keru patchouli, ktorý však pôsobí aj ako výborné afrodiziakum. Napomáha uvoľniť sa, stimuluje pohlavné hormóny, estrogén a testosterón, ktorý zvyšuje sexuálny apetít. Patchouli esenciálny olej sa používa  na zvýšenie sexuálneho apetítu ako prírodné afrodiziakum stovky rokov – niečo pre vaše májové radovánky.SANTALOVÉ DREVOPo celé stáročia má santalové drevo vyhradené miesto dôstojnosti a rešpektu v mnohých civilizáciach a náboženstvách na svete. Esencialny olej santalové drevo alebo santalová silica je prírodný organický dezodorant, ale je má tiež iné úžasne a prospešné vlasnosti oleja v mnohých smeroch. Spomeniem  antiseptiké, protizápalové účinky, liek proti nadúvaniu i kŕčom, diuretikum i pôsoby dezinfekčne. Je veľmi podobný androsteronu čím pomáha stimulovať a regulovať reprodukčný systém. Z tohto dôvodu sa tradičné použivá ako afrodiziakum.RUŽASilné afrodiziakum nájdeme aj v esenciálnom oleji z ruže, ktorá sa odpradávna spája s romantikou a láskou. Tento veľmi vzácny a zároveň jeden z najstaršie využívaných esenciálnych olejov pôsobí ako afrodiziakum, antidepresívum, uvoľňuje emocionálne napätie a navodzuje harmóniu a zmyselnosť. Pôsobí tiež antioxidačné a jej účinky počas „svojich dní“ ocenia najmä ženy.YLANG-YLANGPäticu romantických a túžbu povzbudzujúcich esenciálnych olejov uzatvára yalng ylang, ktorý sa získava z čerstvých zeleno-žltých kvetov tropického stromu Ylang-ylang. Mimo sexuálneho stimulu pôsobí ešte aj antisepticky a antidepresívne, preto sa využíva ako súčasť psychoterapie pri boji so smútkom, stresom a depresiou.Na záver jeden tip ako si namiešať ten pravý afrodiziakálny masážny olej:• 30ml mandľového oleja

• 2 kvapky esenciálneho oleja ruže

• 3 kvapky santalového dreva esenciálny olej

• 2 kvapky ylang-ylang esenciálny olej Všetky ingredencie zmiešajte a uložte na tmavom mieste.

 

Teším sa, že môžeme používať tieto dary prírod,ktoré nám pomáhajú na novo naštartovať sexuálny život !