engtara

Prebudenie zmyselnosti medzi partnermiPrebudenie zmyselnosti medzi partnermi
Chceli by ste dodať Vašej láske novú silu a neviete ako? Behom života sa stáva, že sa zmyselnosť a spontánna radosť vďaka uzatvorenosti a nevedomosti začína po nejakej dobe spolunažívania v páre pomaly ale iste vytrácať. A tu je tantrická masáž ako najlepší prostriedok pre opätovné oživenie zmyselnosti. Vnáša fantáziu, oživenie, lepšie spoznanie a porozumenie partnerových potrieb a túžob, odhalí skryté krásy intímneho prežívania muža a ženy....Vnesie medzi Vás krásu, pochopenie, vzrušenie i nehu.......

Archív článkovPrebudenie zmyselnosti medzi partnermi

Moja osobná skúsenosť

Môj príbeh, alebo ako som vnímala svoju prvú tantra masáž

Tantra masáž v časopise Profit

Shiva a Shakti

Čo je kundalíny?

Ktoré esenciálne oleje sú najlepšie prírodné afrodiziakum?

Ženský menštruačný cyklus – poznajte sami sebaAké sú blahodárne účinky tantra masáže?
Zaujíma Vás aké má tantrická masáž skryté aspekty a blahodárne účinky? Chceli by ste obohatiť Váš milenecký vzťah o niečo nového? Pokiaľ chcete vedieť viacej, ako tantra masáž prispieva k rozvíjaniu harmonického a láskyplného vzťahu mileneckej dvojice, odpovie Vám tento článok :

 

Tantra transformuje sexualituAby sme lepšie pochopili rozdiel mezi tým, čo nám ponúka bežná masáž a tantrická masáž, je dobré poznať aspoň čiastočne význam náuky, zaoberajúcej sa tantrou. Jedná sa o východný duchovný ezoterický systém, ktorý je známy už tisíce rokov, ktorý sa zameriava na postupné prebúdzanie človeka na viacerých úrovniach. Tantra taktiež sleduje integráciu posvätnej sexuality do našeho všedného života, čím napomáha rozširovaniu našeho vedomia. Tantra transformuje sexualitu takým zpôsobom , že sa stáva energetickou podporou duchovného rozvoja ľudskej bytosti. V západnej variante tejto náuky majú veľkú rolu hlavne láska a dotyky. To môžeme sami pocítit práve skrze tantra masáž, ktorá nás učí nesebeckému a duchovnému postoju. Ked muž prevádza masáž svojej partnerke, nemá za cieľ uspokojiť len sám seba a svoje zmysly, ale naopak, intenzívne jej daruje niečo zo seba a ohľaduplne jej vyjadruje lásku bez akéhokoľvek očakávania či podmieoňvania a tak isto je to aj naopak zo strany ženy. Takýmto postojom sa postupne naučíme dávať druhému to, čo skutočne potrebuje, miesto toho, čo si iba my sami myslíme, že chce.


Úplná kontrola sexuálnej energie

Jedným zo základných odrazových mostíkov pre následnú prax umenia, ktoré sa nazýva tantra, je dosiahnutie plnej kontroly nad sexuálnou energiou, čo v celom tele umožnuje prežívať orgasmy opakovane, bez toho aby pritom muselo dôjst k strate sexuálneho potenciálu (tj. k ejakulaci u mužov a tiež k strate chuti na milovanie a poklesu energie u žien).

 

Adept tantry chápe orgasmus a ejakuláciu ako dva rôzne a nezávislé procesy. Postupným praktikovaním správnych techník je možné tieto dva procesy úplne oddeliť, vďaka čomu potom môže muž zažívať niekoľkonásobné a dlhotrvajúce orgazmy, bez toho aby stratil jedinkú kvapôčku semena, a žena tak môže zakúšať viacej dlhých, hlbokých a naplňujúcich orgazmov bez straty energie.

 

Tantra nám tiež umožňuje prežívať milovanie s väčším potešením a intenzívnejšie. Milovanie, ktoré naplňuje a harmonizuje celú našu bytosť, bez toho aby sa na jeho konci dostavilo vyčerpanie a strata záujmu. Vďaka tantrickému spôsobu milovania je tomu presne naopak. Naša energia a celková regenerácia sa bude zvyšovať a prehlbovať. Taktiež náš milostný vzťah s druhou osobou sa bude postupne prehlbovať bude prebúdzať viacej lásky a šťastia, ktoré nám budú k dispozícii.

 

Účinky tantra masáže
Tantrická masáž je hlboko relaxačný omladzujúci a liečivý zážitok, ktotý podnecuje a prebúdza energiu. Prehlbuje vďaka nej prežívať momenty vnútorného šťastia. Je to veľmi zmyseľná a intímna masáž, ktorá zároveň uvolňuje rôzne sexuálne napätia a bloky, ktoré bývajú zdrojom každodenných problémov nážho života.

 

Pri tantrickej masáži sa erotické energie prebúdzajú zpôsobom, aby postupne prúdili do celého uvoľneného tela a sú tak súčastne i prostriedkom harmonizácie fyzického tela, mysle a duše. Namiesto straty energie skrze ejakuláciu a výbušných orgazmov sa postupne vďaka opakovaným masážiam naučíme erotickú energiu uchovávať a použiť ju k posilneniu stavov radosti, spokojnosti a celkového naplnenia. Naše uvedomovanie erotických prežitkov sa značne rozšíri, takže tieto pocity už nebudú obmedzené iba na určitú telesnú oblasť, ale budeme ju môcť vnímať v celej bytosti.

 

Tantrická masáž, ak je daná od srdca a láskyplným spôsobom, prebúdza schopnosť lásku dávať i prijímať. V ezoterickej jogínskéj tradícii je dobre známe, že srdečná čakra (anaháta čakra) je prepojená so zmyslom hmatu. To mimo iné poukazuje na to, že je možné prebúdzať naše srdce samotným citlivým a vnímavým dotykom. Pokiaľ je masáž prevádzaná správnym spôsobom, v našej bytosti sa prebúdzajú také vlastnosti ako je bezpodmienečná láska, súcit a empatia, a to takmer spontánne.

 

 

Prirodzenosť tantry
Ďalšou alternatívou tantrickej masáže je prirodzené prijímanie a otváranie sa pocitom a emóciam vychádzajúcim z nášho vnútra. Pre tantru je nahota ako prirodzená súčasť ľudského bytia, prostredníctvom nej prichádza k sebe poznávaniu a lepšiemu prijatiu svojho tela a svojej sexuality. Pri tantrickej masáži sa pracuje so sexuálnou energiou masírovaného, kde sa postupne uvoľňuje do celého tela a transformuje vo viacerých rovinách prežívania, napomáha k odstraňovaniu blokov a k liečebným procesom v oblasti tela, emócii a duše. Pôsobí blahodárne ako zdroj hlbokej relaxácie, odplavuje napätie a stres, vovedie masírovaného do prítomného okamihu bytia tu a teraz... Rozmanitosť tantry nám umožňuje na jednej strane dosahovať plnú kontrolu nad sexuálnou energiou a na druhej strane, nechať toku energie voľný, mysľou neovplyvňovaný priebeh, kde v oboch prípadoch dosahujeme plnosť hlbokého relaxu....