engtara
Tantra


Tantra je úcta k životu.Tantra je intímna skúsenosť.Tantra je prežívanie lásky a citu v každej činnosti človeka.Tantra je transformácia sexuality v lásku a vedomie.Tantra prehlbuje vzťah a spojenie s partnerom.Tantra lieči a otvára srdce.Je iným pohľadom na život a sex.
Tantra Vás naučí dívať sa pod povrch a odkrývať tajomstvo svojho partnera. Pôvodná mužská energia Šiva a ženská energia Šaktí žijú v každom mužovi a v každej žene. Tantra pozýva k tomu, aby sme našli chýbajúcu časť nás samých v našom partnerovi. Tantra nás učí vážiť si svoju sexuálnu prirodzenosť a úplne ju prijať. Pristupuje s hlbokou posvätnosťou k láske , erotike a sexualite. Podobne ako Jóga, taktiež Tantra smeruje k prežitiu najvyššieho blaha- Samádhí. Rozdiel je v tom, že v Jóge sa človek musí na vrchol dostať sám, zatiaľ čo v Tantre vstupujeme na túto cestu spoločne so svojimi partnermi.


Tantra pre ženy

 

 

Prebúdza v žene skutočné naplnené ženstvo, jemnú ženskú energiu a vitalitu. Pracuje s telom a zdravím.

 

Tantra pre mužov

 

 

Posilňuje vnútorného muža. Obnovuje mužové psychické sily, prebúdza a aktivuje sexuálnu energiu.

 


Tantrické masáže

 

 

Dotyk pôsobí blahodárne a liečivo, pretože vytvára dôveru a bezpečie. Práve v Tantre je však každý telesný dotyk medzi dvoma ľuďmi zároveň kontaktom medzi dvoma srdciami. Tantrické masáže vás pozývajú k tomu, aby ste sa spoločne so svojimi partnermi vydali na napínavú cestu objavov a pri tom prežívali lásku rozkoš a erotiku vnútornejšie a intenzívnejšie než kedykoľvek predtým.

 

Dotyk ako meditácia

 

 

Tantrické masáže sa prevádzajú v pokojnej a zmyselnej atmosfére. Príjemné stimuly ako vôňa, zvuky, teplota, a nežné dotyky slúžia k tomu nerušene si užívať spoločnosť partnera. V Tantre sa jedná ešte aj o niečo iné: Tantra a Jóga majú rovnaké korene. Zatiaľ čo Jóga je zameraná skôr asketicky, Tantra je založená na rozkoši a radosti zo života. Podobne ako Jóga i Tantra je forma meditácie. Zatiaľ čo však v Jóge meditujeme sami pre seba, Tantra je meditáciou v dvojici. Práve v tantrickej masáži je meditatívny aspekt zvlášť dôležitý. Každý dotyk je meditáciou bez slov. Práve preto je pri tantrickej masáži možná intenzívna energetická výmena medzi mužom a ženou. Meditácia nie je niako komplikovaná. Ide len o to, sústrediť sa na svoj vlastný stred a na prítomný okamih, vcítiť sa hlboko do seba a otvoriť sa novým zážitkom. Jedným z cieľov tantrickej msáže je odbúrať obavy, prekážky a sexuálne bloky a venovať partnerovi viac vnútornej slobody.Prebuďte svoje zmysly

 

 

Tantru môžeme tiež nazývať „spirituálnou cestou k zmyselnosti“. Tento dôležitý cieľ všetkých tantrických techník skutočne existuje, cieľ prebudiť zmyselnosť – to prirodzene platí i pre tantrické masáže. Nežné ruky, vonné olejčeky a erotická atmosféra sa starajú o zmyselné zážitky, ktoré sa nás môžu hlboko „dotknúť“. Naša vitalita veľmi závisí na schopnosti vidieť svet našimi zmyslami. V tomto prípade sú tantrické masáže ideálne, lebo zvyšujú cit pre seba sam ého i pre vnímanie partnera. Tantra nás vyzýva k rozvinutiu všetkých našich zmyslov, aby sme mohli intenzívnejšie žiť a milovať.Webová stránka www.tantra-tara.sk podlieha autorským právam. Akákoľvek podobnosť, kopírovanie textov, loga, fotiek, alebo dizajnu, je zakázaná. V prípade porušenia autorských práv, bude porušenie riešené trestným oznámením.